1. Slovakia
 2. Fonendoskopy 3M Littmann
 3. Vzdelávanie
 4. Školenie: Naučte sa počúvať

Auskultácia: Naučte sa počúvať


 • Pediatrická zdravotná sestra počúvajúca hrudník batoľaťa fonendoskopom 3M Littmann Classic III.

  Úvod do auskultácie.

  • Auskultácia je klinická zručnosť, ktorú sa oplatí naučiť. Schopnosť presne identifikovať rôzne zvuky srdca, pľúc a čriev vám môže pomôcť rýchlo a efektívne vyšetriť pacienta a sledovať jeho stav. Tieto podmienky a vybavenie vám pomôžu vykonávať auskultáciu správne:
   • Tichá, dobre osvetlená a vyhriata miestnosť.
   • Primerane odhalený pacient. To vám umožní umiestniť fonendoskop priamo na hrudník alebo chrbát a eliminuje skreslenie a šum z trenia o oblečenie.
   • Schopnosť vyšetrovať pacientov, ktorí ležia, sedia alebo sú v polohe ležmo na ľavom boku. V rôznych polohách počuť rôzne zvuky, hlavne pokiaľ ide o abnormálne zvuky.
   • Fonendoskop so zvonom aj s membránou (alebo s možnosťou fungovať v oboch režimoch) je nevyhnutný.
  • Získajte ďalšie zručnosti pri auskultácii. Aplikácia 3M™ Littmann® Learning obsahuje veľa výukových zdrojov k vyšetreniu auskultáciou, ktoré vám pomôžu zdokonaliť vaše zručnosti pri počúvaní.
  • Zistite viac a stiahnite si aplikáciu teraz
 • Pediatrická zdravotná sestra počúvajúca hrudník batoľaťa fonendoskopom 3M Littmann Classic III.

  Výukový plakát pre vyšetrenie srdca poslechem

  Vyšetření srdce poslechem je schopnost, kterou je možné získať jen procvičováním. Intenzivním tréningom. Preto sme vytvorili užitočný výukový plakát, vďaka ktorému je možné sa orientovať pri počúvaní zriedkavých srdcových očí s 3M ™ Littmann® fonendoskopom.

  Nájdete v ňom nákres srdce s vyznačenými hlavnými miestami pre poslech. Zobrazenie aortálnej, pulmonálnej, trikuspidálnej a mitrálnej oblasti vysvetľujte, kde je potrebné pri ustálení vyšetrenia umiestniť zvukovú sondu tak, aby boli počutia srdcové ozvy. Obsahuje tiež podrobný popis srdcového cyklu, ktorý vám pomôže pri opakovaní základov vyšetrenia srdca poslechem.

  Stiahnite si Výukový plakát pre vyšetrenie srdca poslechem (PDF, 1.16 MB)

 • Výukový plakát pre vyšetrenie plic poslechem

  Pri vyšetrovaní pľúc poslechem je potrebné starostlivo venovať obom liekom a porovnať rovnocenné pozície na oboch stranách hrude, aby bolo možné zachytiť asymetriu dýchania a pľúcnych očí. Náš plakát znázorňuje správne miesta na chrbte, na ktoré je potrebné pridať 3M ™ Littmann® fonendoskop pri výcviku tejto dôležitej zručnosti.

  Stiahnite si Výukový plakát pro vyšetření plic poslechem (EN, PDF 3.23 MB)